Avusturya Covid Nedeniyle Okulları Kapadı

| |

Avusturya Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Alp ülkesindeki koronavirüs enfeksiyon oranlarının dörtnala sürdüğü bir ortamda, zorunlu olmayan mağazaları kapatarak ve okulları çevrimiçi öğretime geçirmek de dahil olmak üzere kısmi kilitlenmeyi sıkılaştırdığını duyurdu.

Şansölye Sebastian Kurz, Avusturya’nın geçtiğimiz hafta 100.000 kişi başına 550 yeni koronavirüs vakası görmesi nedeniyle önlemlerin gerekli hale geldiğini söyledi; bu, yetkililerin söylediğinin sürdürülebilir olacağını söylediğinden 11 kat daha fazla.

Kurz ‘dan Açıklama : Okullar Kapanacak

Kurz, Viyana’da gazetecilere verdiği demeçte, “Eğer kitlesel tepki göstermezsek, sayıların artmaya devam etmesi veya yüksek bir seviyede kalması riski büyük” dedi. Avusturyalı sağlık yetkililerinin yeni vakaların% 77’sini izleyemediğini de sözlerine ekledi.

Neredeyse 9 milyonluk ülke Salı gününden itibaren sınırlı bir sokağa çıkma yasağı uygulayacak ve insanların işe gitmek, gerekli malzemeleri almak, egzersiz yapmak veya yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek dışında evlerini terk etmelerini yasaklayacak. Kısmi kilitlenme 6 Aralık’a kadar sürecek.

avusturya okullar kapandi

Kurz, “Önümüzdeki dört hafta için acil talebim: kimseyle görüşme,” dedi. “Her sosyal temas çok fazladır.”

Neredeyse iki haftadır kapalı olan restoranlara ve eğlence tesislerine ek olarak, Avusturya’daki yetkililer kuaförlerin, spor tesislerinin ve kütüphanelerin kapatılması emrini veriyor.

Sağlık Bakanı Rudolf Anschober, yeni enfeksiyon kontrol önlemlerinin “hastanelerin çökmesini durdurmak için son şans” olduğunu söyleyerek birçok sağlık çalışanının tükenmek üzere olduğu konusunda uyardı.

Komşu Almanya’daki doktorlar, hükümeti, acil olmayan ameliyatların ertelenebilmesi ve personelin kritik hastalığı olan COVID hastalarına konsantre olabilmesi için hastanelere daha fazla mali güvence sağlamaya çağıran doktorlar tarafından tekrarlandı.

Bir Alman doktorlar sendikası ve dört tıp derneği Cumartesi günü ortak bir açıklamada, personel üzerindeki baskı hafifletilmediği takdirde, “özellikle birçok yoğun bakım biriminin yakında kırılma noktasını geçeceğini” söyledi.

Almanya’da geçen hafta 100.000 kişi başına 141’den fazla yeni koronavirüs vakası vardı. Şansölye Angela Merkel, Kasım ayı için uygulanan mevcut tedbirlerin yeterli olup olmadığını görüşmek üzere Pazartesi günü üst düzey yetkililerle bir araya gelecek.

Almanya’daki kısıtlamalara yaygın destek verildi, ancak aşırı sağcıların desteklediği sesli bir azınlık, maske takma zorunluluğu gibi halk sağlığı kurallarına ve düzenlemelerine karşı düzenli protestolar düzenledi.

Frankfurt şehir merkezindeki polis Cumartesi günü hem maske karşıtı mitinge katılanlara hem de karşı göstericilere karşı tazyikli su kullandı.

Önceki Yazı

Dolar USD TL TRY Teknik Analiz ve Yorum

ABD de Sular Durulmuyor : Covid de Yeni Rekor

Sonraki Yazı

Yorum yapın