SP 500 Analizi ve Yorum

| |

 

 


Günlük

SP500 grafiğini günlük olarak ele aldığımızda; 3100 seviyelerinin önemli hale geldiğini, bununla birlikte yukarıda ise 3215 rakamlarının ciddi direnç olarak önümüze çıktığını görmekteyiz. Özellikle son dönemde ABD ‘den gelen ekonomik verilerin oldukça iyi durumda olması, SP500 ve bunun yanı sıra diğer ABD endekslerinde çok fazla değer kaybı olmayacağı yönündeki fikirleri kuvvetlendiriyor.

Haftalık

Haftalık olarak ciddi bir çıkış trendine giren SP 500 ‘de, son 6-7 haftadır yeşil mumlar devam ediyor. Genel trend anlamında ABD endekslerinin genelinin yukarı yönlü hareketlerinin devamı beklenirken, bazı teknik analistler, endekslerin bir düzeltme yapmaya gebe olduğunu vurguluyor.

Aylık

Aylık olarak çıkış trendini uzun süredir devam ettiren SP500 endeksine, özellikle Aralık ayı içerisinde dikkat etmek gerekiyor. Genel itibariyle çoğu yatırım şirketinin yıl sonu planları ve faaliyetleri çerçevesinde, kar alma ve yatırımcılarına kar dağıtma yoluna gideceğini de hesaba katan bir takım teknik analistler, Aralık ayında genel itibariyle endekslerde bir düzeltme beklentisine girdi. Ancak bunun bir düşüş değil, teknik bir düzeltme, kar satışı olabileceğine de özellikle dikkat çekiliyor.

Meta Trader Nedir Nasıl İndirilir Kurulur

Sonraki Yazı

Yorum yapın